Denid ağırlıklı olarak tekstil sektöründe ticaret ve üretim faaliyetleri göstermekle beraber konut inşası alanında da yatırımları olan bir firmadır. Kurulmuş olduğu 1998 yılından günümüze, el işçilikli yöresel ev tekstili ürünlerinin uluslararası piyasalara tanıtılması, pazarlanması ve geliştirilmesinde ticari başarılar göstermiştir. Aynı zamanda yurdumuzda “kopanaki” olarak da bilinen örme dantellerin düzenli tedariği, çeşitlendirilmesi ve tekstil sektörünün farklı alt kategorilerinde de kullanılarak pazarlama imkanlarının artırılması firmamızın tarihçesinin ayırt edici kilometre taşlarıdır.

Denid, nihai müşteri memnuniyetini hedefleyerek, kaliteli hammaddeden taviz vermeden, günün beğenisine uygun özgün tasarım ve renklerle hazırladığı tekstil ürünlerini “Sevim” markasıyla iç ve dış piyasalara sunmaktan gurur duymaktadır.

Modern ekonominin en temel bileşenlerinden olan “dış ticaret”i her bir unsuruyla geliştirmek, ihraca konu olan ürünleri çeşitlendirmek ve pazarlama imkanlarını kuvvetlendirmek Denid'in temel prensiplerinden olagelmiştir.